Terug naar fondsen

GS Greater China Equity - N Dis USD

Dit fonds biedt beleggers de mogelijkheid om te profiteren van het economische potentieel van de regio Groot-China, bestaande uit China, Hong Kong en Taiwan. De beheerder zoekt actief naar aantrekkelijk geprijsde aandelen. Omdat de regio nog volop in opkomst is, ligt het risico wel hoger dan gemiddeld.

Rendement

2015
4,3%
2016
0,4%
2017
37,0%
2018
-11,7%
2019
31,7%
2020
32,2%
2021
-6,9%
2022
-37,6%
2023
-3,3%
2024
20,0%
Kopen ISINLU0953790440 Datum2026-01-04 Koers € 6.502,79 Rendement YTD -0,18% Lopende kosten 1,05% Transactiekosten bij € 1.000,- € 11,26
Beleggingsbeleid

Het fonds bestaat uit een portefeuille van aandelen van bedrijven uit alle economische sectoren in Groot-China. De uitgevers van deze aandelen zijn genoteerd of gevestigd in de Volksrepubliek China, de Speciale Administratieve Regio Hongkong of Taiwan, of hun aandelen worden daar verhandeld. Naast directe beleggingen in bedrijven kan het fonds ook in andere financiële instrumenten beleggen.

Het fonds kan ook tot 20% van het vermogen rechtstreeks beleggen in het vasteland van China via Stock Connect. Dit is het programma voor wederzijdse markttoegang waardoor beleggers kunnen handelen in bepaalde aandelen. Het fonds wordt actief beheerd om op basis van fundamentele analyse de meest veelbelovende bedrijven op de markten van Groot-China te identificeren, waarbij voor de aandelen-, landen- en sectorafwijkingen limieten ten opzichte van de benchmark worden aangehouden.

Op aandelenniveau kan de samenstelling daardoor wezenlijk afwijken van die van de benchmark. Gemeten over een periode van enkele jaren streven wij ernaar om beter te presteren dan de benchmark MSCI Golden Dragon 10/40 (NR). De benchmark is een brede afspiegeling van ons beleggingsuniversum.

Het fonds kan ook beleggen in effecten die geen deel uitmaken van het benchmarkuniversum. Wij zorgen voor een goede spreiding van de portefeuille over de regio, op het niveau van landen en individuele aandelen. U kunt uw deelname in het fonds verkopen op elke (werk)dag waarop de waarde van de deelbewijzen wordt berekend.

Voor dit fonds vindt dit dagelijks plaats. Het fonds streeft ernaar regelmatig dividend aan u uit te keren.
…lees meer ▼

Risico

Deze financiële instrumenten worden door uiteenlopende factoren beïnvloed. Deze omvatten, maar zijn niet beperkt tot, de ontwikkeling van de financiële markten, de economische ontwikkeling van de uitgevers van financiële instrumenten, die op hun beurt worden beïnvloed door de algemene situatie van de wereldeconomie en de economische en politieke omstandigheden in de betrokken landen. Het liquiditeitsrisico van het subfonds wordt beschouwd als gemiddeld.

Liquiditeitsrisico''s kunnen ontstaan wanneer het lastig is een specifieke onderliggende belegging te verkopen. Bovendien kunnen wisselkoersschommelingen de resultaten van het subfonds sterk beïnvloeden. Beleggingen in een specifiek thema hebben een hogere concentratiegraad dan beleggingen die gespreid zijn over verschillende thema''s.

Voor het terugkrijgen van uw initiële inleg wordt geen enkele garantie gegeven. Het fonds kan beleggen in Chinese A-aandelen via Stock Connect, een systeem dat beleggen in aandelen op de Chinese markt gemakkelijker maakt. Beleggingen via dit systeem zijn onderworpen aan bepaalde risico''s, met inbegrip van maar niet beperkt tot quotumbeperkingen, handelsrestricties, terughalen van in aanmerking komende aandelen, afwikkelingsrisico en regelgevingsrisico.

Wij adviseren beleggers zich te verdiepen in de risico''s van dit systeem zoals beschreven in het prospectus.
…lees meer ▼